Postępowanie w sytuacji kryzysowej Punkty ewakuacyjne Sygnały alarmowe Pierwsza pomoc Ważne telefony

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

Ważność: od godz. 13:30 dnia 26.11.2021 do godz. 19:30 dnia 26.11.2021

Po południu i wieczorem zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem wieczorem przechodzące w śnieg. Opady wystąpią zwłaszcza na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
Po południu i wieczorem zachmurzenie duże. Opady śniegu, głównie na wschodzie regionu. Okresami na wschodzie opady o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, głównie we wschodniej partii gór. Temperatura od -6°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 26.11.2021 do godz. 19:30 dnia 27.11.2021

W nocy początkowo zachmurzenie duże, po północy, postępujące od zachodu regionu większe przejaśnienia. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, zwłaszcza na wschodzie regionu, po północy stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni skręcający na południowo-wschodni. Na drogach i chodnikach ślisko!
W dzień zachmurzenie umiarkowane, popołudniu lub wieczorem wzrastające do dużego i miejscami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W nocy zachmurzenie duże, po północy większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Początkowo opady śniegu, głównie na wschodzie regionu. Miejscami w Kotlinie Kłodzkiej opady o natężeniu umiarkowanym i tam miejscami prognozowana wysokość pokrywy śnieżnej do 5 cm. Nad ranem możliwa marznąca mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni skręcający na południowo-wschodni. Na drogach i chodnikach ślisko!
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, głównie we wschodniej partii gór, po północy stopniowo zanikające. Temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, zachodni i południowo-zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Wieczorem miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wieczorem miejscami słabe opady śniegu. Temperatura od -6°C do -4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, z kierunków południowych.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 27.11.2021 do godz. 19:30 dnia 28.11.2021

W nocy zachmurzenie na ogół duże. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby
i umiarkowany, północno-wschodni skręcający na zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami nad ranem, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami słabe opady śniegu. Temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków zmieniających się.
W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni skręcający na południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni.

prognozę 183697/2021 opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2021-11-26 12:12