Postępowanie w sytuacji kryzysowej Punkty ewakuacyjne Sygnały alarmowe Pierwsza pomoc Ważne telefony

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 26.11.2021 do godz. 07:30 dnia 27.11.2021

W dzień zachmurzenie duże. Po południu lub wieczorem na wschodzie regionu opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Wieczorem słabe opady deszczu możliwe będą również na zachodzie.
Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny.
W nocy zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy postępujące od zachodu regionu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na wschodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, po północy stopniowo zanikające. Początkowo na zachodzie również możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Lokalnie na drogach i chodnikach może być ślisko. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie duże. Po południu lub wieczorem opady śniegu, głównie na wschodzie regionu. Okresami na wschodzie opady o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu lub wieczorem opady śniegu, głównie we wschodniej partii gór. Temperatura od -6°C do -3°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków zachodnich.
W nocy zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy miejscami większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Opady śniegu, głównie na wschodzie regionu, po północy stopniowo zanikające. Początkowo na wschodzie opady o natężeniu umiarkowanym. Nad ranem lokalnie utworzy się mgła marznąca i ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Miejscami na drogach i chodnikach ślisko. Wiatr słaby, zmienny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, głównie we wschodniej partii gór, po północy stopniowo zanikające. Temperatura od -7°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, zachodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 27.11.2021 do godz. 07:30 dnia 28.11.2021


W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przed południem również
rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przed południem również rozpogodzenia. Wieczorem miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wieczorem miejscami słabe opady śniegu. Temperatura od -6°C do -3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, z kierunków południowych.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami słabe opady śniegu. Temperatura od -5°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

prognozę 183351/2021 opracował synoptyk dyżurny Janusz Zieliński, dnia 2021-11-26 06:06