Postępowanie w sytuacji kryzysowej Punkty ewakuacyjne Sygnały alarmowe Pierwsza pomoc Ważne telefony

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

 Ważność:  od 07:30 10.12.2019 do 07:30 11.12.2019

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przed południem, głównie na wschodzie regionu możliwe przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, wieczorem słaby, północno-zachodni i zachodni. W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane, później małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, początkowo północno-zachodni i zachodni, później skręcający na południowy.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przed południem, głównie na wschodzie regionu możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, wieczorem słaby, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, po południu stopniowo słabnący do 25-40 km/h, północno-zachodni. W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane, później małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C. Wiatr słaby, początkowo północno-zachodni i zachodni, później skręcający na południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od -7°C do -2°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, północny skręcający na południowo-zachodni.

 Ważność:  od 07:30 11.12.2019 do 07:30 12.12.2019

W dzień zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W nocy zachmurzenie małe, po północy od zachodu wzrastające do dużego. Nad ranem na krańcach zachodnich regionu wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, południowy.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -2°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, po południu okresami dość silny, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie małe, w drugiej połowie nocy od zachodu wzrastające do dużego. Nad ranem na krańcach zachodnich regionu wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -5°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

opracowano: 06:02 10.12.2019 synoptyk IMGW-PIB: Piotr Ojrzyński